Тренінг з протистояння гібридній пропаганді пройшов в Івано-Франківську

28 квітня, в Університеті Короля Данила в м. Івано-Франківськ в рамках проекту “Українська журналістика в умовах гібридної війни” відбувся семінар-тренінг для журналістів та громадських активістів на тему “Шляхи протистояння гібридній пропаганді”.

Тренінг проводили викладачі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, керівник наукового проекту “Інструменти асиметричної відповіді на гібридну агресію в гуманітарній сфері” Ольвія Гусак та відповідальний виконавець проекту Тетяна Фісенко.

Експерти розповіли про використання критичного мислення у боротьбі з пропагандою, як виявляти в інформаційних потоках інформаційні спецоперації, які методики та інструменти використовуються у пропаганді та чому пропагандистський контент стає вірусним.

“Ми вважаємо, що винаходити конкретні інструменти боротьби з конкретними технологіями потрібно, але не достатньо ефективно. Ми робимо акцент більше на стратегічних, триваліших інструментах, які могли б навчити людей боротися із пропагандою, тобто на медіаграмотності населення”, – зауважує Ольвія Гусак.

Також Тетяна Фісенко розповіла про інструменти, які журналісти та PR-фахівці можуть використовувати у своїй роботі для аналізу інформації, та про виявлення інформаційних операцій за допомогою наукових методів. Вони допомагають виявити штучність в інформаційних сплесках. Спікер додала, що журналісти поки що не надто часто вдаються до глибокого аналізу інформаційних потоків. Проте часто такі інструменти використовуються для комерції.

У рамках проекту “Інструменти асиметричної відповіді на гібридну агресію в гуманітарній сфері” заплановані семінари і в інших містах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *